ערעור על החלטת ועדה רפואית

רבים מנכי צה"ל מרגישים שמצבם הרפואי מצדיק דרגת נכות גבוהה יותר מזו שקבעה הוועדה הרפואית ושהחלטת הוועדה בעניינם מקפחת. במקרה כזה, קמה לנכה הזכות להגשת ערעור על החלטת הוועדה הרפואית.

במאמר זה, נכיר את האפשרויות השונות להגשת ערעור על החלטת ועדה רפואית.

ההחלטה האם נכון וכדאי להגיש ערעור על החלטת ועדה רפואית צריכה להתקבל לאחר בחינת כל השיקולים והסיכונים האפשריים כאשר ישנם מצבים בהם ההחלטה הנכונה תהא דווקא ההחלטה שלא לערער. 

הגשת ערעור על החלטת ועדה מחוזית

ניתן להגיש ערעור על החלטת ועדה מדרג ראשון לוועדה עליונה. את הערעור יש להגיש בתוך 45 יום מקבלת החלטת הוועדה (ניתן לבקש ארכה במידת הצורך). לאחר קבלת הערעור, התובע יוזמן לוועדה רפואית נוספת – ועדה רפואית עליונה.

הגשת ערעור על החלטת ועדה עליונה

ניתן להגיש ערעור על החלטת ועדה רפואית עליונה אל בית המשפט המחוזי. את הערעור יש להגיש בתוך 45 יום מקבלת החלטת הוועדה העליונה. ערעור על החלטת ועדה רפואית עליונה בשאלה משפטית בלבד כאשר תפקידו של בית המשפט בהקשר זה הוא להחליט האם נפל פגם בתהליך קבלת ההחלטה בוועדה.

לאחר הגשת הערעור, המשך הטיפול בתובע יהיה בהתאם להחלטת בית המשפט;

  • אם הוחלט שאכן נפל פגם בתהליך קבלת ההחלטה בוועדה- התובע יוזמן לוועדה עליונה נוספת כדי ליישם את החלטת בית המשפט בהתאם לפסק הדין.
  • אם הוחלט שלא נפל פגם בתהליך קבלת ההחלטה בוועדה- התיק הרפואי של התובע יועבר למחוז אליו משוייך והחלטת הוועדה העליונה האחרונה שהתקיימה בעניינו היא שתקבע.

דברים שחשוב וכדאי לדעת לפני ועדה רפואית במשרד הביטחון

האופן שבו תתארו את מצבכם בפני הרופאים בוועדה, הדרך שבה תיגשו לבדיקה הרפואית והמסמכים שתציגו, ישפיעו בסופו של יום על קביעת הוועדה ולכן חשוב שתגיעו מוכנים ושתדעו לתאר את המגבלות שלכם בצורה ברורה ועניינית. שתפו פעולה בבדיקה הגופנית, אל תשכחו לציין כל מיחוש, הגבלה או כאב שמופיע

כמו כן, נהגו בצורה מהימנה והימנעו מהצגת מגבלות ובעיות שאינן משקפות את מצבכם הרפואי כי הדבר עלול להשפיע באופן שלילי על קביעת האחוזים על ידי הועדה הרפואית.

מרגישים שמצבכם הרפואי מצדיק אחוזי נכות גבוהים יותר?

אנו כאן כדי להבטיח שתקבלו את הזכויות המגיעות לכם!

חשיבות ייצוג של עורך דין בוועדות רפואיות

להחלטת הוועדה הרפואית חשיבות מכרעת בכל הקשור לקביעת הזכאות לתשלומים ולזכויות וההטבות השונות מטעם משרד הביטחון.
מובן, ככל שאחוזי הנכות שייקבעו יהיו גבוהים יותר כך גם ההטבות והתגמולים יהיו גבוהים יותר ומכאן החשיבות בקבלת ייעוץ והכוונה מעורך דין שמתמחה בתביעות נגד משרד הביטחון, אשר יש לו הידע הנדרש להוכיח קשר סיבתי בין הפגיעה המוכרת לפגיעה המשנית והכלים הנדרשים לוודא שאחוזי הנכות יקבעו בהתאם לתקנה/ תקנות שמשקפות במלואן את מצבו הרפואי של התובע.

לקריאה מורחבות ראה מאמר "זכויות והטבות- נכי צה"ל".

לחישוב גובה המענק באתר אגף שיקום משרד הביטחון- לחצו כאן.
לטבלת תגמולים באתר אגף שיקום משרד הביטחון- לחצו כאן.

אנו מאמינים שקבלת ייעוץ וייצוג משפטי מעורך דין שמתמחה בבלעדיות בתביעות נגד משרד הביטחון אשר יש לו הניסיון והידע הנדרש- הוא שעושה את ההבדל בין כישלון להצלחה.

משרדנו, מתמחה באופן בלעדי בייצוג חיילים ואנשי כוחות הביטחון בתביעות נגד משרד הביטחון- אגף שיקום תוך ליווי מלא לאורך כל הליך הגשת התביעה החל מהגשת טופס תביעה וצירוף המסמכים הנדרשים, ליווי וייצוג בוועדה רפואית ובערכאות משפטיות ועד לקבלת אחוזי הנכות המותאמים למצבו הרפואי של התובע וקבלת מלוא הזכויות.

כל הדרך, צעד אחר צעד, נלחמים עבורכם ועבור הזכויות שלכם.

שיתוף: